• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

Okładka PO nr 16W ostatnim czasie otrzymujemy od Państwa bardzo wiele zapytań zarówno drogą mailową jak i telefoniczną w sprawie możliwości publikowania artykułów naukowych w wydawanych przez nas punktowanych czasopismach, półrocznikach, a mianowicie w „Pedagogice Katolickiej” (PK) i „Pedagogii Ojcostwa” (PO). Wprawdzie na naszej stronie internetowej www.pedkat.pl w dziale „Czasopisma”, zakładka „Wymogi redakcyjne” jest zamieszczona nastOkładka PK nr 22 1ępująca informacja: „Termin nadsyłania materiałów: - do pierwszego numeru w danym roku – do 20 czerwca - lub po wpłynięciu 18 tekstów; - do drugiego numeru w danym roku – do 20 grudnia - lub po wpłynięciu 18 tekstów. Jeśli liczba wymaganych tekstów/artykułów (18 art.) wpłynie do Redakcji przed tym wyznaczonym terminem, wówczas dany numer czasopisma jest drukowany bez względu na upłynięcie terminu przesyłania artykułów”, to dla przejrzystości warunków publikowania, określonych zasad, ich przejrzystości chcemy przekazać dalsze w tym temacie informacje. Na chwilę obecną przyjmujemy teksty/artykuły już do nr 2 obu czasopism. Nadal dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami w obu czasopismach. Wprawdzie do PK otrzymaliśmy już znaczną część tekstów, to nadal możemy jeszcze przyjąć kolejne. Podobnie rzecz ma się z czasopismem/półrocznikiem "Pedagogia Ojcostwa".

W związku z powyższym prosimy Państwa jako Autorów tekstów o zrozumienie co do terminu składania tekstów do druku, iż nie będziemy czekać na kolejne teksty do wyznaczonych terminów w przypadku, gdy będziemy mieć komplet artykułów. W jednym danym numerze możemy zamieścić 18 tekstów stąd, gdy napłynie ich taka ilość wówczas podejmiemy druk danego numeru. Naromiast, gdy otrzymamy więcej, kolejne przekierujemy do kolejnego – najbliższego numeru danego tytułu czasopisma. W zależności od tematyki tekstu, czyli zawartości merytorycznej artykuł będzie przekierowany albo do PK lub PO. Takie rozwiązanie – uważamy – za sprawiedliwe, czytelne i w pełni zrozumiałe.

Wszystkich więc Autorów nadsyłanych tekstów – tylko i wyłącznie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosimy, aby oprócz zasadniczego tekstu liczącego 21 tysięcy znaków bez spacji załączali streszczenia w języku polskim i angielskim, słowa kluczowe w obu językach, wykaz bibliografii, krótkie CV autora napisane prozą oraz foto kolorowe w dobrej rozdzielczości. Koniecznym jest także by na końcu tekstu podać ilość zamawianych egzemplarzy i zamieścić adres pocztowy na jaki należy wysłać czasopismo. Teksty do druku można składać w języku polskim, angielskim niemieckim, hiszpańskim, słowackim, ukraińskim, włoskim.

W przypadku wątpliwości, zapytań czy niejasności w tym temacie bardzo prosimy o kierowanie drogą mailową pytań na które postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć. Wszystkim współpracującym z nami Autorom serdeznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i nadal zachęcamy do jej kontynuowania. Wszystkim zaś planującym podjęcie współpracy z nami życzymy otwartości, zrozumienia i cierpliwości.

Amicus