• foto_nr_01.jpg
  • foto_nr_02.jpg
  • foto_nr_03.jpg
  • foto_nr_04.jpg
  • foto_nr_05.jpg
  • foto_nr_06.jpg
  • foto_nr_07.jpg
  • foto_nr_08.jpg

Szanowni Państwo, minęło już sześć lat, kiedy powstała niniejsza strPomnażajmy razem dobroona internetowa. Nie ukrywamy, że nie spodziewaliśmy się tak szerokiej reakcji, oddziaływania jej - szczególnie w środowiskach akademickich. Bywało bowiem niekiedy, że w ciągu dnia odnotowywaliśmy ponad 300 wejść co świadczy, że strona wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród internautów różnego wieku i różnej profesji. Cieszy nas też fakt, że dzięki stronie nawiązaliśmy szeroki kontakt z wieloma ośrodkami akademickimi – w Polsce i za granicą - kadrą akademicką i studentami, którzy chętnie korzystają z naszej oferty, propozycji, choćby uczestnictwa w organizowanych konferencjach naukowych, wydawaniu publikacji książkowych czy czasopism. Staramy się być otwarci na każdego – a szczególnie młodych naukowców, którzy w swoim życiu dość często napotykają na różne trudności, niezrozumienia, a niekiedy wręcz bariery w tworzeniu dorobku naukowego. Myślą przewodnią tej strony internetowej było od początku niesienie pomocy naukowej tym, którzy marzą, dążą do uzyskania stopni naukowych, robienia kariery naukowej, rozwijania swoich talentów, w tym edytorskich, pisarskich, erudycyjnych. Sami wielokrotnie doświadczaliśmy z Państwa strony wielkiej dobroci, życzliwości. Ponadto byliśmy świadkami odkrywania nowych talentów, co daje nadzieję, że niebawem młodzi sercem, duchem i życiem tworzyć będą nowych ludzi plemię. To zapewne cieszy, raduje, daje motywację do dalszego działania.

Podobnie ma się sprawa z grantami czy projektami badawczymi. Na uczelniach brakuje osób będących przewodnikami dla młodszych kolegów. Żeby pisać wnioski o granty, młodym naukowcom potrzebna jest pomoc. A przecież to jest narybek, przyszłość uczelni. Staramy się i w tym temacie trwa c z Państwem i nieść pomoc. Oczywiście wiele można by jeszcze i w tym temacie zrobić. Stąd nasza prośba którą kierujemy dziś do Państwa a mianowicie. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby napisać do nas kilka słów swojej refleksji, opinii, oceny na temat:

1. W czym konkretnie pomogła lub pomaga Państwu nasza strona internetowa i podejmowana poprzez nią pomoc w ramach działalności naukowej?

2. Jakie macie Państwo propozycje, uwagi do prowadzenia strony internetowej?

3. Jak oceniacie Państwo podejmowane przez nas formy działalności naukowej – typu: konferencje, publikacje książkowe, czasopisma.

Bardzo serdecznie prosimy o przesłanie droga internetową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich wypowiedzi. Zaznaczamy, że chcielibyśmy je właśnie tutaj je opublikować, by Państwa wypowiedzi stały się świadectwem bądź nową propozycją w dalszym naszym działaniu. Mamy nadzieję, że i ta forma może być pomocą dla wielu poszukujących rozwiązań, form w zakresie rozwoju naukowego. Liczymy na Państwa odzew za który z góry serdecznie dziękujemy. Bądźmy razem. Cokolwiek – choćby niewielkiego – uczynimy może to być drogą budowania jedności młodych naukowców a także zadatkiem naszego zbawienia. Pomagajmy z różnych przyczyn i w różnym stylu. Bo może niektórzy nie potrafią inaczej żyć. Inni ponieważ chcą w ten sposób spłacić dług, wysłać pozytywną energię światu, podziękować za to, co otrzymali często całkiem bezinteresownie od obcych ludzi. Pomagajmy, bo chcemy myśleć o innych dobrze. Bo mamy potrzebę poprawy sobie nastroju, poczucia się szlachetniej, czy dla uzyskania poprawiającego nastrój przekonania, że jesteśmy dla kogoś potrzebni, że możemy się na coś komuś przydać. A więc warto!!!

Amicus