• foto_nr_01.jpg
  • foto_nr_02.jpg
  • foto_nr_03.jpg
  • foto_nr_04.jpg
  • foto_nr_05.jpg
  • foto_nr_06.jpg
  • foto_nr_07.jpg
  • foto_nr_08.jpg

Być człowiekiem sumienia„Być człowiekiem sumienia” to znaczy przede wszystkim w każdej sytuacji swojego sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło. Tym razem „Być człowiekiem sumienia” to także zaproszenie na kolejną konferencję naukową, która została zaplanowana na 23 października 2018 roku (wtorek) w Stalowej Woli. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny więc tematyka wystąpienia jest daleko dowolna. Początek o godz. 9:30 w Stalowej Woli ul. Energetyków 11A. Ostateczny termin zgłoszeń na czynny udział w konferencji mija 18.10.2018 roku. Osoby zainteresowane wystąpieniem prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z pozycji strony internetowej www.pedkat.pl zakładka „Konferencje” i „Karta zgłoszenia”. Po jej wypełnieniu należy na końcu zgłoszenia kliknąć w słowo „Wyślij” i zgłoszenie zostanie automatycznie nam wysłane.

Tytuł konferencji „Być człowiekiem sumienia” podkreśla, przypomina i jednocześnie zachęca nas by wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać. Być człowiekiem sumienia, to znaczy angażować się w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju, w naszych rodzinach, w społecznościach w których żyjemy i w całej Ojczyźnie. To znaczy także podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne: troszczyć się o dobro wspólne i nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności.

Jak to jest naszym zwyczajem z racji na daną tematykę konferencji przygotowujemy także i wydajemy drukiem publikację książkową nawiązującą do danej tematyki. Teksty związane z tematem danej konferencji należy przesyłać nie później jak do 30 dnia licząc od dnia konferencji. Wymagania redakcyjne tekstu zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej w dziale „Czasopisma”. W przypadku wolnego miejsca w publikacji przyjmiemy tekst od osoby, która nie uczestniczyła czynnie w konferencji. Ta sprawa jednak jest podyktowana warunkiem wolnego miejsca w danej publikacji. Zapraszamy na konferencję pracowników, studentów i każdego, komu bliska jest problematyka z zakresu sumienia, i zagadnień z tym związanych.

Amicus