• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

Nasz ŚwiętySzanowni Państwo! W tym roku przeżywać będziemy jedną z bardzo ważnych rocznic, a będzie to 100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II. Z tego względu już dziś wiele instytucji, uczelni, organizacji, stowarzyszeń i to nie tylko kościelnych przygotowuje specjalne programy upamiętniające tę rocznicę. W ten to oto sposób chcemy nie tylko podkreślić, uczcić, ale i Bogu podziękować za nieoceniony dar Osoby Wielkiego Papieża Polaka – Jana Pawła II. Również i my – jako Redakcja Pedagogiki Katolickiej – przygotowujemy wraz z innymi jednostkami – głównie uczelniami, w tym między innymi Tarnopolskim Państwowym Uniwersytetem Medycznym im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu specjalny projekt polegający na przygotowaniu i wydaniu okolicznościowej księgi poświęconej refleksji, wspomnieniom, nauczaniu Jana Pawła II. Chcemy by w tej publikacji znalazły się treści powiązane z Osobą Wielkiego Papieża. Publikacja będzie nosić tytuł: „SURSUM CORDA” i będzie liczyć 100 tekstów. Oczywiście nie muszą to być typowe teksty naukowe. O przyjęciu tekstu decydować będzie kolejność przesłania ich do Redakcji i jego merytoryczność nawiązująca choćby w pewnym stopniu do Osoby Jana Pawła II.

Ponieważ plan zakłada by publikacja składała się z czterech rozdziałów tematycznych stąd każdy z nas ma szansę na złożenie takiego tekstu, który zostanie włączony do danego rozdziału. Teksty naukowe nawiązujące do nauczania Jana Pawła II stanowić będą odrębny rozdział – rozdział pierwszy. Rozdział drugi zawierał będzie własne refleksje danego autora tekstu w kontekście nauczania i Osoby Papieża. Rozdział trzeci stanowić będą osobiste wspomnienia ze spotkania z Papieżem. Rozdział czwarty będzie zawierał inne materiały, które nawiązywać będą do pontyfikatu czy Jego posługi – np. może to być poezja, opowiadanie, wierszz, itp. Materiały te bardzo prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Chcemy, aby publikacja ukazała się drukiem w miarę jak najszybciej, a zapewne w roku 2020. Materiały mogą przesyłać naukowcy, studenci, ale również osoby ze świata politycznego, dyplomatycznego, biznesowego, studenckiego czy inne osoby reprezentujące środowiska rodzinne, polonijne, itp. Jednym słowem każdy może przesłać taki tekst, który po zakwalifikowaniu zostanie umieszczony w tej publikacji. Tak więc każdy rodzaj tekstu mający ducha chrześcijańskiego będzie zapewne opublikowany.

Natomiast po ukazaniu się publikacji zostanie zorganizowana specjalna sesja naukowa tematycznie poświęcona Osobie Jana Pawła II podczas której nastąpi prezentacja publikacji i wręczenie Księgi Autorom. Wszelkich dalszych informacji na ten temat udzielamy pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy Państwa do współpracy w przygotowaniu tego dzieła, które stanie się pewnego rodzaju wotum wdzięczności jako dar naszego serca za Wielkiego Papieża, którego nauczanie, duch, pontyfikat wciąż jest obecny w sercach, umysłach wielu narodów świata. Osobą wprost zajmującą się projektem jest ks. Jan Zimny.

Amicus