• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

RodzinaSzanowni Państwo, ponieważ wielu spośród Was jako Autorów tekstów zamieszczonych w publikacji „Rodzina: naturalna, duchowa, społeczna” oczekuje na publikację, z radością informuję, że w dniu 08 września br. egzemplarze autorskie tejże monografii zostaną wysłane pocztą tradycyjną. Ten nieco wydłużony czas oczekiwania spowodowany był kumulacją pewnych zdarzeń: pandemii, czas urlopów wakacyjnych, przygotowanie monografii w dwóch zakładach: drukarni a potem w introligatorni. Te dwa niezależne podmioty mają swoją rytmikę pracy, kolejność wykonywania zleceń. Jednak głęboko ufamy, że nie spowoduje to w przypadku Państwa poważnych zakłóceń w wykorzystaniu publikacji do sporządzenia sprawozdań naukowych, składania wniosków czy rozliczenia z aktywności naukowej w danej uczelni. Pomimo tego mam świadomość, że proces ten przypadł na czas wakacyjny a w dodatku pandemii, który spowodował wydłużenie procesu wydawniczego książki. Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Państwu za cierpliwość i zrozumienie wyjątkowej sytuacji.

Ufam głęboko, że w nadchodzącym roku akademickim tego typu sytuacje się nie powtórzą. Dołożymy wszelkich starań, by czas wydawniczy mieścił się w zapowiadanych ramach, czyli złożenie tekstu od dnia konferencji do 30 dni, następnie w czasie miesięcznym publikacja winna ukazać się drukiem i być przesłana Autorom. Przy tej okazji przypominamy o zbliżających się konferencjach naukowych. Na chwilę obecną napłynęło już kilkanaście zgłoszeń na konferencje mające się odbyć jeszcze w 2020 roku. Co do formy ich przebiegu poinformujemy w nieco późniejszym terminie, gdyż sytuacja związana z rzekomą pandemią jest dość dynamiczna. Nie chcemy nikogo narażać na stres, niepokój, obawy i weźmiemy pod uwagę informacje na temat sytuacji pandemicznej. Jesteśmy już przygotowani na przeprowadzenie konferencji w systemie zdalnym. Mamy już do dyspozycji specjalny pokój na platformie ClickMeeting.

Życzę kolejnych spokojnych dni – jeszcze wakacyjnych – przynajmniej dla studentów. Wszystkich Państwa chętnych na współpracę zapraszamy do kontaktu z nami głównie poprzez stronę internetową www.pedkat.pl lub maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy także młodych adeptów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją przygodę z życiem akademickim. Do usłyszenia i zobaczenia.

Amicus