• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

To moja OjczyznaPremier Australii Julia Gillard powinna zostać królową świata. To, co powiedziała, wymaga dużo odwagi i pewności siebie. Wszystkie kraje na świecie powinny mieć takich przywódców jak ona. Mówi: „Muzułmanie, którzy domagają się prawa szariatu, zostali poproszeni o opuszczenie Australii do środy, ponieważ Australia postrzega fanatycznych muzułmanów jako terrorystów. Każdy meczet zostanie przeszukany, a muzułmanie będą współpracować z nami w tym procesie. Wszyscy muzułmanie, którzy wyemigrowali inne kraje do Australii będą musiały dostosować się i zmienić zgodnie z naszym krajem i nie oczekiwać, że zmienimy się zgodnie z nimi. Jeśli nie mogą tego zrobić, najchętniej opuściliby Australię. Wielu Australijczyków martwi się, że możemy obrażać konkretną religię ... ale zapewniam mieszkańców Australii, że cokolwiek się dzieje, ma na celu poprawę Australii i jej mieszkańców.

Mówimy tutaj po angielsku, a nie po arabsku, urdu czy jakimkolwiek innym języku islamskim, więc jeśli chcesz zostać w naszym kraju, lepiej naucz się mówić po angielsku. W Australii wierzymy w Jezusa, który jest naszym Bogiem i wierzymy w Boga. Tylko dlatego, że wierzymy w chrześcijaństwo i podążamy za nim, a nie inną religią, nie czyni nas wspólnotą, dlatego wszędzie można znaleźć obrazy Boga i książki religijne. Jeśli masz co do tego zastrzeżenia, możesz opuścić Australię i udać się w dowolne miejsce na świecie. Australia to nasza ziemia, nasz kraj i taka jest nasza kultura. Nie wyznajemy Twojej religii, ale szanujemy Twoje uczucia, dlatego jeśli chcesz czytać koran i oferować namaz, prosimy nie stwarzać hałasu przez używanie głośników i głośne czytanie. Prosimy NIE czytać Koranu ani nie modlić się w naszych szkołach, biurach lub miejscach publicznych. Możesz to zrobić w zaciszu własnego domu lub w meczecie, co nie będzie nam przeszkadzało. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z naszą flagą narodową lub hymnem narodowym, naszą religią lub stylem życia, uprzejmie opuść Australię w tej chwili i nigdy więcej nie wracaj”. (Premier Australii Julia Gillard)

A jak jest w naszej Ojczyźnie?. Umizgi, przypodobania, kontraktacje, umowy, ustępstwa, dzika tolerancja, ugrzecznienie, kompromis… - i co jeszcze? Utrata własnej godności, utrata własnej tożsamości. Dokąd zmierza taka droga? Nie jest trudno odpowiedź na to pytanie. Każdy z nas ma zapewne już odpowiedź. Każdy – czyli zdrowo myślący, czyli prawdziwy patriota, prawdziwy Polak, prawdziwy obywatel. Być sobą i pozostać sobą – to zadanie i powinność dla każdego. Nie bój się stanąć w prawdzie. Nie bądź układny, nie bądź człowiekiem bez honoru i godności. Bądź Polakiem wierzącym. Bo być Polakiem to szanować drugiego człowieka, ale nie pozbawiać się swojej narodowości, swojej tożsamości, swojej wiary, swojego jestestwa. To wierność naszym minionym pokoleniom, naszym praojcom, naszej historii, naszej Tradycji. Miej odwagę pozostać na tej drodze, którą szły pokolenia nie tracąc wiary i nadziei. „Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam… gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb, pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia” (K.W.)

Amicus