• 7.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 6.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
logo2

Przekazanie daru w postaci autaBędąc ostatnio z pomocą humanitarną w Kijowie przeznaczoną dla żołnierzy dzielnie broniących nie tylko Ukrainy, otrzymałem od nich serdeczną prośbę, aby zorganizować terenowy samochód, który będzie służył im na froncie w trudnych warunkach terenowych. Tak też się stało. Będąc pracownikiem Akademii Wojsk Lądąwych przystapiłem do spełnienia prośby.  Po wstępnych moich poszukiwaniach, auto o parametrach oczekiwanych przez wojsko, znalazłem i zakupiłem w dniu 30 maja br. w Raciborzu. Samochód został poddany szczegółowemu przeglądowi i procedurze rejestracyjnej z przeznaczeniem go na potrzeby Armii Ukraińskiej. Pojazd ten po odpowiednim technicznym przygotowaniu, został zarejestrowany pod nr R2 6340 w Stalowej Woli. Następnie po przygotowaniu stosownej dokumentacji zarówno polskiej jak i ukraińskiej, w dniu 06 czerwca 2022 roku ruszyłem wraz z Panem Markiem Drogoszem ze Stalowej Woli na Ukrainę, w celu przekazania auta żołnierzom stacjonującym na jednym z poligonów w pewnej części Ukrainy. Po przybyciu na miejsce samochód specjalnym dokumentem został przekazany żołnierzom przebywającym na poligonie ćwiczeniowo-bojowym. W najbliższym czasie zostanie on skierowany wprost na pole walki do wschodniej części Ukrainy. Samochód ten będzie posługiwał między innymi rannym, chorym, w zaopatrzeniu czy innych sprawach, a w szczególnie w trudnym terenie i nadzwyczajnych warunkach poligonowych i frontowych. Osoby, które chcą dokonać wpłaty darowizny na zakup auta terenowego dla Ukrainy (żołnierzy) mogą to uczynić wpłacając na konto: Fundacja Campus w Stalowej Woli, ul. Ks. Józefa Skoczyńskiego 8/15, 37-450 Stalowa Wola, nr konta: 62 1240 2799 1111 0010 4858 9139 z dopiskiem: "Dar dla Ukrainy".

Należy ufać, że może to auto uratuje niejedno życie ludzkie, a jeśli nawet uratuje życie lub pomoże komuś w zachowaniu zdrowia, to już spełni ono swoją misję. Daj Bóg, aby tak się stało. Oczywiście pomoc ta jest niewielka, skromna, ale jest wyrazem mojej osobistej wdzięczności dla Ukrainy za ponad 30 letnią współpracę naukową z wieloma uczelniami na Ukrainie, a w szczególny sposób Narodowym Zachodnioukraińaskim Uniwersytetem w Tarnopolu, Instytutem Nauk Pedagogicznych w Kijowie i wieloma innymi uniwersytetami Ukrainy. Nie ukrywam, że przez ostatnich wiele lat, Ukraina stała się moim drugim miejscem życia głównie naukowego, badawczego. Dziś poprzez ten skromny (kolejny) dar spłacam dług wdzięczności za otrzymaną życzliwość, serce, przyjaźń jakiej doznawałem i wciąż doznaję od wielu ludzi, od zagrożonego Narodu. Moje serce tak mi podpowiada, więc nie mogę wbrew sobie inaczej czynić. Jest to moja wielka radość, że mogę partycypować w dziele pomocy innym.

Również i tym razem kieruję do Państwa serdeczną, gorącą prośbę, apel. Otóż jeśli ktoś z Państwa chciałby partycypować w zakupie kolejnego samochodu terenowego dla bohaterskich żołnierzy Ukrainy, to bardzo proszę o kontakt ze mną drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą telefoniczną 602679930. Może tym razem uda nam się razem zorganizować wspólny dar. Może będzie to spłacenie naszego długu wdzięczności za dobro jakie w latach 80’-tych myśmy otrzymywali lub nasze rodziny. Warto sobie uświadomić, że ci walczą na wschodzie Ukrainy, nie tylko bronią Ukrainy, ale bronią także nas, naszej Ojczyzny, naszych rodzin. Taka jest logika tej pomocy, taka jest prawda tej wojny i obrony, która wciąż trwa. Chcę zaznaczyć, że jest do zakupienia auto terenowe spełniające wszystkie kryteria auta służącego w warunkach poligonowych i na froncie. Jego wartość wynosi 9 tysięcy złotych. Osoby o otwartym sercu i miłości bliźniego proszę o zainteresowanie się tą prośbą, która jest w rzeczywistości prośbą żołnierzy Ukrainy. Serdecznie zapraszam do współpracy.

UWAGA. Osoby, które przeznaczą daną kwotę na zakup auta będą mogły odliczyć sobie tę kwotę od podatku w okresie rozliczeniowym.

Marek Drogosz prowadzi auta w kierunku Ukrainy

 Wspaniały kierowca, pomocnik prowadzacy auto w kierunku Ukrainy - Marek Drogosz

Jeszcze w drodze 

Jeszcze w drodze na Ukrainę. Za chwilę przejście graniczne w Korczowej

Radośćwdzięczność przyjaźńJPG

 Wzajemna radość,wdzięczność i przyjaźń. Przekazanie auta w warunkach poligonowych

Amicus