• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

Wartości są osią działalności dydaktyczno wychowawczej, ale obserwuje się zagubienie człowieka i rzesz społecznych w ich realizacji. Potrzeba więc szeroko rozumianej diagnozy owego zagubienia człowieka. Ważnym i nieodzownym działaniem każdej jednostki naukowej jest prowadzenie badań naukowych, organizacja konferencji czy wydawanie publikacji. Pragnę Wszystkich Państwa zainteresowanych problematyką - o której niżej mowa - zaprosić do włączenia się w wydanie dwóch publikacji książkowych. Wydawcą będzie Katedra Pedagogiki Katolickiej KUL w Stalowej Woli we współpracy z Katolickim Uniwersytetem w Ružomberku i Akademią Pedagogicznych Nauk Ukrainy w Kijowie.

Publikacja tekstu w recenzowanych książkach jest nieodpłatna. Problematyka składanych artykułów, może zawierać zarówno wnioski wynikające z badań własnych Autorów – jak i dociekań na bazie literatury. Planujemy wydać obie publikacje w lipcu 2012 roku. Tytuły publikacji:

1/. PROBLEMY WYCHOWANIA U POCZĄTKU XXI WIEKU

2/. WARTOŚCI DROGĄ KU WZRASTANIU

Teksty prosimy nadsyłać na adres redakcji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) drogą elektroniczną oraz pocztową (adres: Pedagogika Katolicka, ul. Ofiar Katynia 6, 37-450 Stalowa Wola) z wersją na CD do 30 czerwca 2012 roku. Tekst ma liczyć minimum 21 tys. Znaków oraz streszczenie po polsku i po angielsku. Teksty proszę nadsyłać wraz z podaniem zwrotnego adresu pocztowego, by po ukazaniu się publikacji wysłać Państwu autorski egzemplarz oraz bardzo proszę o podanie miejsca pracy (pełna nazwa jednostki, uczelni lub innej instytucji). Serdecznie zapraszamy do współpracy. Wszelkie zapytania proszę kierować drogą mailową.


ks. Prof. zw. dr hab. Jan Zimny