• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

Problematyka ojcostwa – trzeba przyznać – jest wciąż nadal zapomniana i pomijana. Mowa w tym miejscu o ukazywanych się publikacjach książkowych, konferencjach, dyskusjach, czy czasopismach. Niewiele ukazuje się na rynku polskim i zagranicznym literatury poświęcone ojcostwu. Biorąc jednak pod uwagę ważność tematu nie tylko w kontekście rodzinnym, ale także społecznym, patriotycznym, duchowym, pedagogicznym, socjologicznym, istnieje pilna potrzeba permanentnego potraktowania i postrzegania ojcostwa w wielu aspektach. Zagadnieniem tym od dwóch lat zajmuje się zespół redakcyjny „Pedagogia Ojcostwa” W przygotowaniu jest kolejny numer czasopisma tegoż, które wpisało się już w polską rzeczywistość jako czasopismo (półrocznik) w całości poświęcony ojcostwu.

Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie własnego artykułu na temat ojcostwa w różnym - ale w katolickim - aspekcie, proszone są o zgłaszanie swej gotowości przygotowania takiego materiału do 20 lipca 2012 roku. Wszelkie wymogi w tym zakresie znajdziecie Szanowni Państwo na stronie internetowej pod adresem: (www.pedkat.pl; a następnie proszę wejść: (Czasopisma-Pedagogia Ojcostwa - Wymogi redakcyjne). Artykuły przyjmujemy do 25 lipca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pragniemy też poinformować Państwa, iż najbliższy numer tegoż czasopisma będzie dedykowany Jego Eminencji kard. Augustowi Hlondowi - Prymasowi Polski w 85 rocznicę Jego nominacji na kardynała, a która rocznica minęła 20 czerwca br. Wiemy, iż kard. A. Hlond to wielki Ojciec Polskiego Narodu, który zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach naszej Ojczyzny. Zatem jeśli ktoś z Państwa zechciałby przygotować specjalny artykuł poświęcony kard. A. Hlondowi, będziemy zobowiązani. Zatem czekamy na zgłoszenia artykułów i przesłanie gotowych materiałów mających charakter naukowy.

Amicus