• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

 

A. Zanim przystąpimy do pisania artykułu proszę zapoznać się z wymogami Redakcji danego czasopisma. Proszę pamiętać, iż artykuł bezpośrednio ma merytorycznie nawiązywać do charakteru – tematyki czasopisma, jego zakresu tematycznego.

 

B. Przygotowany według zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie oraz Redakcji (patrz: CZASOPISMA > WYMOGI REDAKCYJNE) artykuł należy:

     - dopracować merytorycznie i metodologicznie;
     - dokonać tematycznego podziału artykułu na części nadając im podtytuły;
     - starannie dopracować pod względem językowym, formalnym;
     - przygotować w wersji papierowej i elektronicznej;
     - przesłać pocztą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną z podaniem adresu     zwrotnego.

 C. Po otrzymaniu artykułu Redakcja skieruje go do recenzji. Po otrzymaniu pozytywnej recenzji artykuł zostanie poddany opracowaniu redakcyjnemu. Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania zmian, które nie wpłyną na merytoryczność artykułu.

 D. Po pozytywnej ocenie artykułu przez recenzenta i Redakcji zostanie zamieszczony w czasopiśmie lub innej przygotowanej publikacji zgodnie z ustaleniami pomiędzy Redakcją a Autorem artykułu.

E. Redakcja po zakwalifikowaniu tekstu - artykułu do druku - zamieści na stronie internetowej www.pedkat.pl pełny jego tekst. Pozwoli to na łatwiejszy dostęp do niego wielu czytelnikom a tym samym będzie formą promocji autora.

 F. Po ukazaniu się drukiem danego czasopisma lub publikacji w której znajduje się artykuł Redakcja przekaże Autorowi odpłatnie jeden egzemplarz autorski. Ze względu jednak na trudności z pozyskaniem środków finansowych na druk czasopism, Redakcja prosi Wszystkich publikujących swoje artykuły, aby przyjęli to rozwiązanie jako pomoc w wydawaniu kolejnych numerów czasopism. Środki te w części przeznaczone zostaną także na pokrycie kosztów egzemplarzy obowiązkowych i wysyłki czasopism.

 G. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie otrzymania wysłanego egzemplarza. Potwierdzenia można dokonać drogą mailową lub telefonicznie.

 H. W razie wątpliwości wszelkie uwagi prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie.