• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

Serdecznie witam Księdza Profesora i gorąco pozdrawiam.

Ucieszył mnie bardzo otrzymany mail właśnie od księdza i muszę przyznać, że z sentymentem wracam do chwil studiowania w KUL w Stalowej Woli oraz do wspomnień osób, które miałem zaszczyt tam poznać. Był to wspaniały czas dla mnie i wiele wniósł w moje życie na stałe. Stronę pedagogiki katolickiej już sprawdzałem i zapewniam, że będę tam często zaglądał. Będę ją również promował wśród znajomych bo warto mieć z nią częsty kontakt. Kontakt z wartościami, które podkreśla doniośle pedagogika katolicka.

Jest to temat bardzo bliski mojemu sercu. Cieszy mnie również wspomnienie mojej osoby na tej stronie w publikacjach, kiedy to pod opieką księdza Profesora właśnie pisałem pracę magisterską o "Ideale wychowania Chrześcijańskiego"(2006r.). Do dziś często do niej wracam czytając często te treści. Są mi bardzo bliskie. Z literaturą tego pokroju mam częsty kontakt, bo interesuje mnie ona od dawna. Od niedawna bardzo poważnie myślę również o doktoracie. Mam nadzieję, że uda mi się go podjąć i dołożę wszelkich starań by ten okres dobrze wykorzystać. Wartości, które niesie pedagogika katolicka są szalenie ważne w życiu a tym bardziej we współczesnych czasach wielu zagrożeń wychowania i życia. Nie bez potrzeby Ks. Bronisław Markiewicz stwierdził jednoznacznie i doniośle że wychowanie to sztuka nad sztukami, ale sprawa najistotniejsza w życiu ludzkim. To prawda, od tego zależy przyszłość ludzi i świata.

Na codzień, jako pracownik socjalny OPS spotykam się z wieloma problemami osób i rodzin, ale mimo tego cieszy mnie bardzo, że w środowisku tym wiara katolicka jest bardzo silna, dzięki czemu bardzo dobre wartości są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Serdecznie pozdrawiam raz jeszcze ks. profesora i dziękuję za pamięć. Proszę pamiętać, że w razie jakiejkolwiek potrzeby można na mnie zawsze liczyć.

Z poważaniem - S. B.